Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Expozice loutek

Počátky loutkového divadla v Třeboni sahají do roku 1924. Od té doby se vystřídalo 8 zřizovatelů, 7 vedoucích souboru, soubor se zúčastnil několika loutkářských soutěží, a to 4krát v Chrudimi, v Bratislavě, v Ústí nad Labem, v Týně nad Vltavou a několika přehlídek ,,Skupovy Strakonice". Často zajížděl do okolních městeček a vsí, aby potěšil tamní dětské obecenstvo. Spolupracoval i s Českou televizí, která v roce 1957 vysílala přímým přenosem hru Jirka mezi broučky z dílny J. Skupy a F.Weniga. Pro lázeňské pacienty hrál hru Zdeňka Endrise Jakub Krčín a 30 hastrmanů, jejíž obnova se připravuje na počátek příštího roku. V současné době má soubor 25 členů, kteří tu tráví svůj volný čas bez nároku na odměnu, malují kulisy, pomáhají s opravou loutek a pečlivě nacvičují nové a nové pohádky pro děti. Odměnou jsou pouze rozzářené oči dětí při každém představení.

Přijďte se podívat i Vy, co všechno může člověk zahlédnou v loutkovém světě. Třeboň, Březanova ulice, každý den (s výjimkou pondělka) od 10 hod do 17 hod.

Zde je malá ukázka z velké expozice loutek.

Kontakt: Principál: Ing. Augustin Kotil, Březanova 6/I, Třeboň, agustin.kotil@centrum.cz, tel. 724 059 134

E-shop
Počasí
23.8. 03:50
dnes
Polojasno
10°C
24.8.
zítra
Polojasno
28°C / 12°C
25.8.
Pátek
Jasno
29°C / 17°C
26.8.
Sobota
Polojasno
31°C / 17°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?