Houbařské slavnosti a trh 2013

Houbařské slavnosti Třeboň 3.9.2011

6. ročník Houbařských slavností v sobotu 7.9. 2013 byl ve znamení velkých změn. Tradiční výstava rostoucích hub byla přesunuta na horní konec náměstí do Zámecké galerie. Byla to změna velmi pozitivní, protože výstava získala tři výstavní prostory, kde byly k vidění nejen živé houby, ale také na stěnách fotografie a obrazy hub a ve vitrínách akvarely a modely hub. Výstava byla věnovaná 100. výročí narození významného jihočeského mykologa MUDr. Jiřího Kubičky a trvala nepřetržitě až do 29. září! Tím se stala nejdelší výstavou živých hub, která kdy byla otevřena a mykoložka RNDr. Libuše Kotilová (dcera MUDr. Kubičky) provozovala celé tři neděle houboporadnu a neustále doplňovala čerstvé houby.

Kromě tohoto rekordu zdolala Libuše Kotilová i další houbařskou metu. Vydala unikátní knihu o houbách rostoucích převážně na Třeboňsku, která je ilustrována nádhernými akvarely od Františka Kuneše. Autorka zde vypráví o tom, co ji potkalo na houbách i s houbami. Díky věrným ilustracím poslouží kniha zároveň jako tradiční atlas hub. Můj život s houbami - Libuše Kotilová >>.

Houbařské slavnosti jsou každoročně doprovázeny řemeslným trhem a restaurace v centru města nabízejí speciality z hub a podzimních plodů po celý víkend. Tak tomu bylo i v letošním roce a návštěvníci Třeboně okusili vynikající speciality u těchto našich partnerů:

  • Fish and Steak restaurant Vratislavský dům – horní konec náměstí,
  • restaurace Zdejší kuchyně – střed náměstí,
  • restaurace hotelu Bílý koníček – dolní konec náměstí,
  • restaurace a apartmány Šupina a Šupinka – Na Valech,
  • cukrárna Kousek – Rožmberská ulice,
  • restaurace hotelu Galerie – Rožmberská ulice,
  • restaurace hotelu Myslivna – Rožmberská ulice,
  • kavárna a cukrárna Pohádka – Husova ulice
  • a pizerie Sahara – Březanova ulice.

 Sponzori Houbarskych slavnosti 2013

Aktuality z Třeboňska RSS.

.

Historické toulky Třeboní - červenec 2018

Historii Třeboně vypráví kostýmovaní průvodci. Pondělky jsou věnovány historii Rožmberků, ve středu chodíme po stopách Schwarzenberků. Historické toulky Třeboní ve středu 2., 4., 9., 11., 16... více »»

.

Podzimní dění v zoo - Den zvířat 7.10. 2017

Zve vás ZOO Dvorec u Borovan Zažijete společné krmení medvědice, primátů, šelem, pelikánů, krokodýlů i hrocha. Společné krmení lam, ovcí, koz, oslíků a velbloudů. Prohlídku terária s odborným výkladem... více »»

.

Po stopách Schwarzenberků - září 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Schwarzenberků ve středu 6., 13., 20., a 27. září začátek v 19:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města... více »»

.

Po stopách Rožmberků - září 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Rožmberků v pondělí 7., 14., 21. a 28. srpna  začátek v 19:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města vám... více »»

E-shop
Počasí
17.5. 23:50
dnes
Polojasno
12°C
18.5.
zítra
Skoro zataženo
13°C / 8°C
19.5.
Středa
Dešťové přeháňky
12°C / 6°C
20.5.
Čtvrtek
Dešťové přeháňky
14°C / 4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás