Houbařské slavnosti 2010

houbovystava v Treboni

První zářijový víkend přinese již potřetí oblíbené Houbařské slavnosti. Agentura Třeboňsko o.p.s. ve spolupráci s místními organizacemi a podnikateli pod záštitou města Třeboň opět chystá bohatý „houboprogram“, který oslaví nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti.

Myšlenku houbařských slavností podpoří letos také České dráhy a.s. Z Tábora do Třeboně bude v sobotu vypraven speciální „houbovlak“, který doveze všechny návštěvníky z Tábora po trati do Třeboně a zase zpět. Navíc v Třeboni naloží všechny zájemce o „houbovýlet“ a trhání hub z vlaku. Všichni, kteří budou něčím připomínat houby, pojedou zadarmo!houbarsky facepainting

Pro věhlas svojí kuchyně pečlivě vybrané restaurace z třeboňského centra opět uvaří krajové speciality z hub a podzimních plodů. Dále Vás čeká již tradiční výstava hub. Nezapomeňte nám přinést ukázat své houbařské úlovky - mykoložka v „houboporadně“ Vám prozradí nejen název, ale třeba dostanete i chutný recept na jejich přípravu. Zahrádkáři se opět pochlubí dary podzimních zahrad. Pro zájemce bude jako vždy připravena oblíbená bylinková poradna. Kromě zajímavých rozhovorů o místních obyčejích, houbařství, sadařství a rybářství pro Vás bude připraveno také loutkové „houbodivadlo“, houbový zámek a samozřejmě i tradiční houbování v třeboňském muzeu. Jako vždy budou v pátek a v sobotu probíhat na náměstí řemeslné trhy.

houbovystava v Treboni

A proto – všichni příznivci dobrého jídla, pití, krajových obyčejů, kutilství, kulinářství, hub, zahradních plodů a dobré zábavy přijďte s námi první víkend v září „houbovat“!

Kompletní program ke stažení zde.
Menu gastronomických partnerů během Houbařských slavností naleznete zde.

Fotografie z letošního ročníku Houbařských slavností prohlížejte na: http://www.facebook.com/pages/Trebonskocom/119755311392202?v=photos&ref=sgm#!/album.php?aid=30546&id=119755311392202

 

 

 

Aktuality z Třeboňska RSS.

.

Historické toulky Třeboní - červenec 2018

Historii Třeboně vypráví kostýmovaní průvodci. Pondělky jsou věnovány historii Rožmberků, ve středu chodíme po stopách Schwarzenberků. Historické toulky Třeboní ve středu 2., 4., 9., 11., 16... více »»

.

Podzimní dění v zoo - Den zvířat 7.10. 2017

Zve vás ZOO Dvorec u Borovan Zažijete společné krmení medvědice, primátů, šelem, pelikánů, krokodýlů i hrocha. Společné krmení lam, ovcí, koz, oslíků a velbloudů. Prohlídku terária s odborným výkladem... více »»

.

Po stopách Schwarzenberků - září 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Schwarzenberků ve středu 6., 13., 20., a 27. září začátek v 19:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města... více »»

.

Po stopách Rožmberků - září 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Rožmberků v pondělí 7., 14., 21. a 28. srpna  začátek v 19:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města vám... více »»

E-shop
Počasí
16.5. 22:50
dnes
Oblačno
13°C
17.5.
zítra
Dešťové přeháňky
12°C / 8°C
18.5.
Úterý
Skoro zataženo
13°C / 8°C
19.5.
Středa
Dešťové přeháňky
12°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás