Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Houbařské slavnosti a trh 2013

Houbařské slavnosti Třeboň 3.9.2011

6. ročník Houbařských slavností v sobotu 7.9. 2013 byl ve znamení velkých změn. Tradiční výstava rostoucích hub byla přesunuta na horní konec náměstí do Zámecké galerie. Byla to změna velmi pozitivní, protože výstava získala tři výstavní prostory, kde byly k vidění nejen živé houby, ale také na stěnách fotografie a obrazy hub a ve vitrínách akvarely a modely hub. Výstava byla věnovaná 100. výročí narození významného jihočeského mykologa MUDr. Jiřího Kubičky a trvala nepřetržitě až do 29. září! Tím se stala nejdelší výstavou živých hub, která kdy byla otevřena a mykoložka RNDr. Libuše Kotilová (dcera MUDr. Kubičky) provozovala celé tři neděle houboporadnu a neustále doplňovala čerstvé houby.

Kromě tohoto rekordu zdolala Libuše Kotilová i další houbařskou metu. Vydala unikátní knihu o houbách rostoucích převážně na Třeboňsku, která je ilustrována nádhernými akvarely od Františka Kuneše. Autorka zde vypráví o tom, co ji potkalo na houbách i s houbami. Díky věrným ilustracím poslouží kniha zároveň jako tradiční atlas hub. Můj život s houbami - Libuše Kotilová >>.

Houbařské slavnosti jsou každoročně doprovázeny řemeslným trhem a restaurace v centru města nabízejí speciality z hub a podzimních plodů po celý víkend. Tak tomu bylo i v letošním roce a návštěvníci Třeboně okusili vynikající speciality u těchto našich partnerů:

  • Fish and Steak restaurant Vratislavský dům – horní konec náměstí,
  • restaurace Zdejší kuchyně – střed náměstí,
  • restaurace hotelu Bílý koníček – dolní konec náměstí,
  • restaurace a apartmány Šupina a Šupinka – Na Valech,
  • cukrárna Kousek – Rožmberská ulice,
  • restaurace hotelu Galerie – Rožmberská ulice,
  • restaurace hotelu Myslivna – Rožmberská ulice,
  • kavárna a cukrárna Pohádka – Husova ulice
  • a pizerie Sahara – Březanova ulice.

 Sponzori Houbarskych slavnosti 2013

Aktuality z Třeboňska RSS.

.

Po stopách Rožmberků - červen 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Rožmberků v pondělí 5., 12., 19., 26. června  začátek v 16:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města... více »»

.

Po stopách Schwarzenberků - červen 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Schwarzenberků ve středu 7., 14., 21., 28. června začátek v 16:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města vám... více »»

.

Den Zvířat 2.10. 2016 v ZOO Dvorec

Zveme vás na bohatý zvířecí program: 10:00 - 13:30 Komentované krmení zvířat 10:00 - 16:00 - Doprovodný program Vyrob si vlastní zvířátko Jak se chodí v lese Smyslové vnímání zvířat Podrobnosti najdete... více »»

.

Po stopách Rožmberků - září 2016

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Rožmberků v pondělí 5. 12. 19. a 26. září začátek v 16:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města vám odkryjí... více »»

E-shop
Počasí
25.6. 06:20
dnes
Skorojasno
18°C
26.6.
zítra
Skorojasno
27°C / 13°C
27.6.
Úterý
Oblačno
30°C / 14°C
28.6.
Středa
Dešťové přeháňky
31°C / 16°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás