Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Menu

Agentura Třeboňsko, o.p.s. - Závody v plazení do vody (Halámská pískovna).
zaslat pohlednici
Závody v plazení do vody (Halámská pískovna)

Soutěž

FOTOSOUTĚŽ
Připravujeme pro vás fotosoutěž o lákavé ceny. Bližší podmínky brzy zveřejníme.

Dračí lodě

Dračí posádkaPřes 2 tisíce let stará tradice pádlování na dračích lodích pochází ze starověké Číny. Lodě připomínající boha vod - draka, pohání dvě desítky ocelových paží. Bubeník na přídi udává vražedné tempo a kormidelník stojící vzadu navádí loď k cíly. Přídě a zádě lodí zdobí vyřezávaná dračí hlava a ocas.

Moderní historie dragonboatingu se datuje od roku 1976,Hlava dračí lodě kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa.

Pro firemní a fun posádky z celé republiky organizuje Česká asociace dračích lodí amatérskou soutěž Dragon Boat Grand Dračí fun posádkaPrix. Profesionální rytíři draka pak měří síly v nejvyšší české sportovní soutěži s názvem Český pohár dračích lodí. Jen ti nejlepší z nich reprezentují ČR na mezinárodních akcích, kterými jsou MS a ME.

Český reprezentační tým se drží na světové špičce a s přehledem sbírá mistrovské tituly a cenné kovy. Mezi jeho nejslavnější členy patři dvojnásobný olympijský vítěz v kanoistice Martin Doktor, několikanásobný medailista na skifu legendární veslař Václav Chalupa a mistr světa v kanoistice a nyní šéftrenér a závodník dračí reprezentace Petr Čáp Procházka.

Třeboňsko, česká vodní říše, se draky jen hemží. První červnový víkend zde můžete sledovat klání fun posádek i profesionální české reprezentace. Draci a dračice přes den soupeří, ale soumrak je zastihne na společném dračím reji... Po probdělé noci opět bičují svá smrtelná těla, kam až jejich dračí srdce dovolí.

Místní posádka Třeboňských kaprů v amatérské soutěži Grand Prix pravidelně boduje. Pozadu nezůstávají ani Satani z Doubí.

Dragonboating je týmový sport, kde 22 draků a dračic sleduje společný cíl.

Termínové listiny jednotlivých závodů pro rok 2012 >>

Jukněte dole do mapky na informace související s vodou na Třeboňsku.

Objekty na mapě

Podrobné vyhledávání

Aktuality z Třeboňska RSS.

.

Výstava hub a houboporadna 9.9. - 24.9.2017

Podzimní Třeboň láká své návštěvníky mimo jiné tradiční houbařskou výstavou, která je unikátní ve své délce trvání. Živé houby se musejí denně obměňovat a doplňovat, což není po dobu 14 dnů vůbec jednoduché... více »»

.

Třeboňské tajemné pověsti - srpen 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Třeboňské tajemné pověsti v úterý 15., 22., 29. srpna od 2O:30 hodin začátek u kašny na náměstí vstupné : 150 Kč a 120 Kč... více »»

.

Po stopách Schwarzenberků - srpen 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Schwarzenberků ve středu 2., 9., 16., 23. a 30. srpna začátek v 19:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města... více »»

.

Po stopách Rožmberků - srpen 2017

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Rožmberků v pondělí 7., 14., 21. a 28. srpna  začátek v 19:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města vám... více »»

E-shop
Počasí
22.8. 12:20
dnes
Polojasno
19°C
23.8.
zítra
Skorojasno
24°C / 9°C
24.8.
Čtvrtek
Skorojasno
29°C / 12°C
25.8.
Pátek
Polojasno
28°C / 17°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás