Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Menu

Agentura Třeboňsko, o.p.s. - Houbařské slavnosti 2012 - Třeboň.
zaslat pohlednici
Houbařské slavnosti 2012 - Třeboň

Soutěž

FOTOSOUTĚŽ
Připravujeme pro vás fotosoutěž o lákavé ceny. Bližší podmínky brzy zveřejníme.

Dračí lodě

Dračí posádkaPřes 2 tisíce let stará tradice pádlování na dračích lodích pochází ze starověké Číny. Lodě připomínající boha vod - draka, pohání dvě desítky ocelových paží. Bubeník na přídi udává vražedné tempo a kormidelník stojící vzadu navádí loď k cíly. Přídě a zádě lodí zdobí vyřezávaná dračí hlava a ocas.

Moderní historie dragonboatingu se datuje od roku 1976,Hlava dračí lodě kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa.

Pro firemní a fun posádky z celé republiky organizuje Česká asociace dračích lodí amatérskou soutěž Dragon Boat Grand Dračí fun posádkaPrix. Profesionální rytíři draka pak měří síly v nejvyšší české sportovní soutěži s názvem Český pohár dračích lodí. Jen ti nejlepší z nich reprezentují ČR na mezinárodních akcích, kterými jsou MS a ME.

Český reprezentační tým se drží na světové špičce a s přehledem sbírá mistrovské tituly a cenné kovy. Mezi jeho nejslavnější členy patři dvojnásobný olympijský vítěz v kanoistice Martin Doktor, několikanásobný medailista na skifu legendární veslař Václav Chalupa a mistr světa v kanoistice a nyní šéftrenér a závodník dračí reprezentace Petr Čáp Procházka.

Třeboňsko, česká vodní říše, se draky jen hemží. První červnový víkend zde můžete sledovat klání fun posádek i profesionální české reprezentace. Draci a dračice přes den soupeří, ale soumrak je zastihne na společném dračím reji... Po probdělé noci opět bičují svá smrtelná těla, kam až jejich dračí srdce dovolí.

Místní posádka Třeboňských kaprů v amatérské soutěži Grand Prix pravidelně boduje. Pozadu nezůstávají ani Satani z Doubí.

Dragonboating je týmový sport, kde 22 draků a dračic sleduje společný cíl.

Termínové listiny jednotlivých závodů pro rok 2012 >>

Jukněte dole do mapky na informace související s vodou na Třeboňsku.

Objekty na mapě

Podrobné vyhledávání

Aktuality z Třeboňska RSS.

.

Den Zvířat 2.10. 2016 v ZOO Dvorec

Zveme vás na bohatý zvířecí program: 10:00 - 13:30 Komentované krmení zvířat 10:00 - 16:00 - Doprovodný program Vyrob si vlastní zvířátko Jak se chodí v lese Smyslové vnímání zvířat Podrobnosti najdete... více »»

.

Po stopách Rožmberků - září 2016

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Rožmberků v pondělí 5. 12. 19. a 26. září začátek v 16:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města vám odkryjí... více »»

.

Po stopách Schwarzenberků - září 2016

Agentura Třeboňsko si Vás dovoluje pozvat na kostýmované prohlídky města Třeboň Po stopách Schwarzenberků ve středu 7. 14. 21. a 28. září začátek v 16:00 u kašny na náměstí. Dobří duchové města vám odkryjí... více »»

.

Výstava hub a houboporadna 10.9 - 25.9.2016

Agentura Třeboňsko o.p.s. vás srdečně zve na již 9. ročník oblíbené houbařské výstavy: 10.9. -25.9. 2016 / Zámecká galerie Státního zámku v Třeboni otevřeno denně 10 - 12 hod. / 13 - 17 hod. Výstava živých... více »»

E-shop
Počasí
27.4. 06:50
dnes
Oblačno
4°C
28.4.
zítra
Déšť
5°C / 2°C
29.4.
Sobota
Polojasno
10°C / 1°C
30.4.
Neděle
Polojasno
15°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás