Houbařské slavnosti v Třeboni 2.9. - 4.9.2011

Výroba houbových klobouků na Houbařských slavnostechPrvní zářijový víkend 3.9. 2011 proběhnou v srdci Třeboně tradiční Houbařské slavnosti, které oslaví nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti.

Pro věhlas svojí kuchyně pečlivě vybrané restaurace z třeboňského centra ukuchtí výtečné krajové speciality z hub a podzimních plodů, které budete moci ochutnávat od pátku až do neděle.Dary zahrad na Houbařských slavnostech

Nezapomeňte přinést ukázat své houbařské úlovky - mykoložka v „houboporadně“ na výstavě hub Vám prozradí nejen název, ale třeba dostanete i chutný recept na jejich přípravu.

Třeboňští zahrádkáři se i letos pochlubí dary podzimních zahrad na výstavě. Pro zájemce je připravena oblíbená bylinková a pomologická poradna.

Třeboňský včelař a odborník na včely přiveze opět prosklený včelí úl, medomed a samozřejmě i slaďoučký med.

Veteráni na Houbařských slavnostechVeteran Car Club Třeboň uspořádá výstavu mazlíků - veteránů! České kultovní vozy doplní i zahraniční auta s nablýskanými kapotami.

Kromě zajímavých rozhovorů o místních obyčejích, houbařství, sadařství a včelaření potěší všechy diváky loutkové houbodivadlo a samozřejmě i houbování v třeboňském muzeu. Zámek a v hrobka rozkvetou Květinami pro Petra Voka. Celý houboprogram zpestří řemeslné trhy na náměstí a farmářské trhy na rybníce Svět.Farmářské trhy na Houbařských slavnostech

V podvečer provede dvořan s dvorní dámou zájemce srdcem města a poví jim, jak to chodilo za časů pana Petra Voka. Zářijovou noc zakoncí Strašidelné třeboňské pověsti, kde potkáte ukecaného vodníka Čochtana i tajemného magistra Kellyho.

A proto – všichni příznivci dobrého jídla, pití, krajových obyčejů, kutilství, kulinářství, hub, zahradních plodů a dobré zábavy přijďte s námi první víkend v září „houbovat“!

Mezi gastropartnery Houbařksých slavností se řadí věhlasné třeboňské restaurace:

Zde si můžete prohlédnout uplynulé ročníky Houbařských slavností:

Dokumenty

E-shop
Počasí
19.1. 11:20
dnes
Skorojasno
-2°C
20.1.
zítra
Oblačno
-1°C / -5°C
21.1.
Pondělí
Jasno
0°C / -7°C
22.1.
Úterý
Polojasno
0°C / -6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?