Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Rybářské slavnosti, dračí lodě, veteráni a řemeslné trhy v Třeboni 27.-28.8.2011

Tento víkend Vás v Třeboni čeká vskutku velkolepá podívaná pro celou rodinu!

V sobotu začínají slavné Rybářské slavnosti na třeboňském náměstí. Kromě skvělého celodenního i večerního programu můžete ochutnat vynikající rybí speciality u gastropartnerů Rybářství Třeboň a v pečlivě zvolených místních restauracích. Večer vystoupí Peter Nagy se skupinou Indigo!

Po celý den budete moci obdivovat i zakoupit krásné řemeslné výrobky na trhu.

Od 9:30 do 10:00 proběhne Mariánský průvod, který vyvrcholí požehnáním monsignora Duky na náměstí a poté bude následovat mše v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí.

V ulici Na Sadech nedaleko centra si příznivci aut mohou od 10:00 do 13:00 prohlédnout více než 100 anglických veteránů a přijede i pověstný londýnský autobus Doubledecker.

Na rybníce Svět budete svědky klání rytířů draka, kteří pod údery bubnů změří své sily na dračích lodích. V noci hladina rybníka rozkvete velkolepým ohňostrojem.

V neděli pokračují slavnosti, trhy a rybí dobroty na náměstí. Rybáři a rybářky si mohou zasoutěžit v lovu ryb na udici na Rožmberku a na Hrádečku. Pro sportovce je připraven cyklovýlet kolem třeboňských rybníků.

Dokumenty

E-shop
Počasí
26.6. 02:50
dnes
Skorojasno
17°C
27.6.
zítra
Oblačno
32°C / 16°C
28.6.
Středa
Polojasno
31°C / 17°C
29.6.
Čtvrtek
Polojasno
24°C / 15°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?