Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Houbařské slavnosti 2010

! Houbařské slavnosti letos již potřetí !

První zářijový víkend přinese již potřetí oblíbené Houbařské slavnosti. Hlavní program se odehraje v sobotu 4.9. 2010 na náměstí v Třeboni. Agentura Třeboňsko o.p.s. ve spolupráci s místními organizacemi a podnikateli pod záštitou města Třeboň opět chystá bohatý „houboprogram“, který oslaví nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti.

Myšlenku houbařských slavností podpoří letos také České dráhy a.s. Z Tábora do Třeboně bude v sobotu vypraven speciální „houbovlak“, který doveze všechny návštěvníky po trati z Tábora až do zastávky Lužnice. Pak bude pokračovat do Třeboně, kde naloží Třeboňáky a vrátí se s nimi do Lužnice. Odtud půjdou obě skupiny s houboprůvodcem kolem rybníka Rožmberk až do Třeboně. Cestou budou sbírat houby, poznávat přírodu a mohou se zůčastnit i speciálních houbosoutěží. Na náměstí v Třeboni je nemine zasloužená odměna. Všichni, kteří budou něčím připomínat houby, pojedou zdarma!

Letošní houboprogram zpestří rovněž historické houbohry a proslulá věštírna Černé paní Domanínské pro ty, kteří mají život na houby. Nebude chybět ani výrobna houbových klobouků se soutěží o Nej lidskou houbu. Stejně jako vloni bude první i poslední houbopomoc podávat Červený kříž. Profesionální maskéři vytvoří zájemcům hrozivě vyhlížející houbařská zranění a svůj loňský úspěch zopakuje i osvědčená prodejna houbařských zvratků.

Pro věhlas svojí kuchyně pečlivě vybrané restaurace z třeboňského centra opět uvaří krajové speciality z hub a podzimních plodů. Dále Vás čeká již tradiční výstava hub. Nezapomeňte nám přinést ukázat své houbařské úlovky - mykoložka v „houboporadně“ Vám prozradí nejen název, ale třeba dostanete i chutný recept na jejich přípravu. Zahrádkáři se opět pochlubí dary podzimních zahrad. Pro zájemce bude jako vždy připravena oblíbená bylinková poradna. Také třeboňský včelař opět přiveze své včely, medomed, včelařský oblek a dodá sladký med. Kromě zajímavých rozhovorů o místních obyčejích, houbařství, sadařství a rybářství pro Vás bude připraveno také loutkové „houbodivadlo“, houbový zámek a samozřejmě i tradiční houbování v třeboňském muzeu. Jako vždy budou v pátek a v sobotu probíhat na náměstí řemeslné trhy.

A proto – všichni příznivci dobrého jídla, pití, krajových obyčejů, kutilství, kulinářství, hub, zahradních plodů a dobré zábavy přijďte s námi první víkend v září „houbovat“!


Kompletní program ke stažení zde.

Menu gastronomických partnerů během Houbařských slavností naleznete zde.

E-shop
Počasí
14.12. 10:20
dnes
Oblačno
3°C
15.12.
zítra
Oblačno
4°C / 3°C
16.12.
Sobota
Polojasno
3°C / -1°C
17.12.
Neděle
Oblačno
2°C / -3°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?