Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Houbařské slavnosti 6.9. 2014

První zářijový víkend 5.9. - 7.9. 2014 s hlavním programem v sobotu 6.9. 2014 proběhnou v Třeboni na zámku tradiční Houbařské slavnosti. Společně s Jihočeským pohádkovým královstvím oslavíme nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti.

V pátek večer je pro Vás v rámci akce Okolo Třeboně připraven koncert Radúzy s kapelou.

Pro věhlas svojí kuchyně pečlivě vybrané restaurace ukuchtí v sobotu výtečné krajové speciality z hub a podzimních plodů.

Ani letos Vás nezklame výstava hub, houboporadna s mykoložkou a autogramiáda knihy o houbách. Pro zájemce bude připravena poradna zelených potravin, které vrací zdraví. Kromě zajímavých rozhovorů o houbaření, zelených potravinách, loutkovém divadle a řemeslech se můžete těšit také na loutkové divadlo pro děti. Celý houboprogram zpestří řemeslné trhy na zámeckém nádvoří.

V podvečer si nenechte ujít letošní poslední Příběhy třeboňských domů. Budete moci nahlédnout do veřejnosti běžně nepřístupných zákoutí společně s historickými postavami, které Vás provedou.

Náměstí uvítá Cyklobraní a zámecký park Bike show. U sportovní haly si můžete zasoutěžit v rodinném fotbálku s E.O.N Junior Cupem a večer se těšte na koncert Františka Nedvěda a Dari Rollins.

Kromě toho si můžete v Třeboni během Houbovíkendu dopřát Znovínské vinobraní.

A proto – všichni příznivci dobrého jídla, pití, krajových obyčejů, kutilství, kulinářství, hub a dobré zábavy přijďte s námi první víkend v září „houbovat“!

Mezi gastropartnery Houbařských slavností 2014 se řadí věhlasné třeboňské restaurace:

  • Šupina a Šupinka

  • Restaurace Zdejší kuchyně

  • Hotel Myslivna

Houbařské slavnosti pořádá Agentura Třeboňsko, o.p.s.

Dokumenty

E-shop
Počasí
23.8. 03:50
dnes
Polojasno
10°C
24.8.
zítra
Polojasno
28°C / 12°C
25.8.
Pátek
Jasno
29°C / 17°C
26.8.
Sobota
Polojasno
31°C / 17°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?