Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Okolo Třeboně 2010

Jaromír Nohavica, discofunkoví Nightwork, folkař Karel Plíhal, worldmusic Hradišťanu, jazzman Laco Deczi, raper s kytarou Xindl X. Pojem multižánrový, který si kdysi vetkl do názvu, letos naprosto naplní festival Okolo Třeboně, jenž se uskuteční od 25. do 27. června v Třeboni. Ozdobou 19. ročníku bude 'superskupina' All Star Band, v níž se speciálně jen pro tento festival potkají hvězdy nastupující folkové generace.

Jen na Okolo Třeboně můžete potkat hvězdy tolika různých žánrů, jako Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, Laca Decziho a jeho kapely Celula i Nightwork s Vojtěchem Dykem, kteří prorazili hitem Globální oteplování. Mladou generaci zde zastupuje například Xindl X, jehož píseň Anděl se stala hitem. Raper s kytarou posbíral řadu cen a jeho koncerty jsou stále vyprodané. Vzhůru stoupá i skupina Jananas se zpěvačkou a herečkou Janou Infeldovou, jejichž písně staví na vtipných textech a suverénním pódiovém projevu.

Nohavicův koncert se uskuteční v neděli 27. června a začne v 21 hodin. Do parku začnou pořadatelé pouštět návštěvníky v 19 hodin, protože počet míst k sezení bude omezený. Lístky na Nohavicovo vystoupení můžete zatím koupit pouze přes festivalový web s adresou www.okolotrebone.cz. Na internetových stránkách budou zároveň za nejvýhodnější ceny. Ostatní předprodejní místa zveřejní štáb festivalu 12. května na webu a v médiích.

Okolo Třeboně přináší každoročně netradiční spojení. V minulosti to byl třeba koncert Vlasty Redla s dechovkou nebo recitál Dana Bárty, který si na Okolo Třeboně vůbec poprvé zazpíval před folkověji naladěným publikem. „I letos přináší festival jeden unikát: bude jím 'superskupina' s pracovním názvem All Star Band, kde společně zahraje a zazpívá sedm osobností z folkových kapel nastupující generace.“, upozornil dramaturg Pavel Barnáš. Název určí kapele diváci prostřednictvím internetového hlasování. Tato formace bude vrcholem pátečního programu. Sejdou se v ní písničkářka Žofie Kabelková, zpěvačka Inka Tognerová (Šantré), kytaristé a zpěváci Vít Troníček (Marien), Jan Žamboch (Žamboši), Jan Přeslička (Epy de Mye), baskytarista Marek Štulír (Jarret) a bubeník Jan Noha (Bezefšeho). Společně zahrají 13 písní včetně hitů Memento mori nebo Lovec amorů.

Pátek bude patřit mladým kapelám. Představí se i loňský vítěz Zhasni z Nového Boru. Festival už několik let sází na novou krev, a to obrazně i doslova. „Všem dárcům krve, kteří předloží průkaz, dáme slevu 50%.“, vysvětlil Pavel Barnáš a dodal: „Nikdo z nás, muzikanti, diváci ani pořadatelé nevědí, kdy budou potřebovat krev. Někdy se trochu zapomíná, že krev se nedá koupit v hypermarketu, ale někdo ji musí darovat. A proto chceme dárce alespoň trochu ocenit.“

K tradičním účastníkům patří kmotři festivalu Nezmaři a i Divadlo Járy Cimrmana, jež pro velký zájem opět uvede hru České nebe, a to v pátek a i sobotu. Pevné místo v programu mají Třeboňští pištci, benefiční Běh Járy Cimrmana, recesistický cyklozávod Okolo Třeboně i literární dvorek, kde loni sklidil úspěch Jaroslav Formánek. Tentokrát se tam představí Pavel Renčín, osobnost české fantasy, který přiveze svou trilogii Městské války, a Jan Cempírek, jenž přečte ukázky ze své nové knihy Tanec posledního dne.

Prodej vstupenek je již v plném proudu ve všech velkých předprodejních sítích. Za nejlepší ceny je ovšem nabízejí pořadatelé na webu www.okolotrebone.cz. !!Ceny se každý měsíc zvyšují!!

 

Přehled průběhu multižánrového festivalu Okolo Třeboně 2010:

Pátek 25. 6.


Masarykovo náměstí

  • 13:00 soutěž  Houpací kůň - Çava (Praha), 9. patro (Praha), Kacu! (Brno), Leporelo (Brno), Mladý dynamický kolektiv band (Plzeň), Nevermore&kosmonaut (Brno) a jako host Marien

Divadlo J. K. Tyla

  • 19.00 Divadlo Járy Cimrmana - České nebe

Zámek

  • 18:00 vítěz Houpacího koně - All Stars Band (best of Jarret, Marien, Epy de Mye, Žamboši, Šantré a Žofie Kabelková), The Roads ( vítež RGM live space), Nightwork, Xindl X, Jananas a další...

 

Sobota 26. 6.

Masarykovo náměstí

  • 13:00 běh Járy Cimrmana ( benefiční akce )
  • 14:00 Okolo Třeboně ( cyklo turistický závod)

Divadlo J. K. Tyla

  • 19.00 Divadlo Járy Cimrmana - České nebe - !!přidané představení!!

Zámek

  • 18:00 Karel Plíhal, Hradišťan, Laco Deczi, Nezmaři

Literární dvorek

  • Jan Cempírek a Pavel Renčín

 

Neděle 27. 6.

Zámecká zahrada

  • 21:00 Jarek Nohavica - vstup od 19 hod

 

Pondělí  28.6.

Schwarzenberská hrobka

  • 20:00 Třeboňští pištci


Doprovodný program: Okolo Třeboně - cykloturistický závod, běh Járy Cimrmana, literární a cestovatelské programy.

 

Kompletní program uvedeme v co nejbližší době na našem portálu www.trebonsko.com.

E-shop
Počasí
21.11. 14:20
dnes
Déšť
8°C
22.11.
zítra
Oblačno
11°C / 4°C
23.11.
Čtvrtek
Oblačno
11°C / 3°C
24.11.
Pátek
Oblačno
12°C / 5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?