Okolo Třeboně ozdobí unikátní koncert Vlasty Redla

20 let festivalu Okolo Třeboně.
Již po dvacáté jste ve dnech 24. – 27.června 2011 vítáni na multižánrovém festivalu Okolo Třeboně!

Organizátoři nyní ladí program, který by měl připomenout, co zajímavého se na Okolo Třeboně za 20 let urodilo, a nabídnout i nové hvězdy a objevy.
„Chceme výročí velepěkně oslavit a koncertem Vlasty Redla navázat na loňské vystoupení Jarka Nohavici, které přilákalo do zámecké zahrady tisíce lidí,“ říká hlavní dramaturg a ředitel festivalu Pavel Barnáš.

Již teď hlásí štáb potvrzená jména, která zaplní čtyřdenní program v posledním červnovém víkendu. Hudbu, která stála u začátků festivalu a tvoří jeho pilíře, zastupuje například folkrockový Fleret, jenž stál u zrodu akce a jehož hostující zpěvačka Jarmila Šuláková zde oslavila předloni kulaté narozeniny. Dále k těm, kteří festival dlouhodobě provázejí, patří jihočeští Nezmaři, liberecký Jarret či čtveřice Jen tak tak z Jindřichova Hradce, která hrála na úplně prvním ročníku festivalu.

Zajímavostí je, že poprvé „oficiálně“ na Okolo Třeboně dorazí trampská legenda Wabi Daněk. „Tradiční a každoroční součástí programu je rovněž Divadlo Járy Cimrmana. Jednáme o speciální sérii představení, která bude věnována právě 20. narozeninám Okolo Třeboně,“ doplnil Barnáš.

Z toho nového, co multižánrový festival přinese:
- například písničkář Tomáš Klus
- folkové trio Jananas s Janou Infeldovou v Třeboni představí své debutové album….

Přijede rovněž tuzemská jednička stylu ska, početné těleso Sto zvířat.

Jako každoročně bude festival také benefiční.
Kromě tradičních akcí pro dárce krve či dobročinného Běhu Járy Cimrmana je letošní novinkou akce Ztracená písnička. Jde o textařskou soutěž, která má podpořit povědomí o autismu.
„Vítězný text zhudební Marek Ztracený, který novou písničku zazpívá na festivalu, kde se zároveň představí finalisté soutěže. Vítěz kromě spolupráce s hudebním průmyslem obdrží 10 000 korun,“ vysvětlila koordinátorka akce Simona Votyová.

V recitálu se představí také loňský vítěz scény Houpací kůň, najazzlá pražská Çava. Houpací kůň hledá talenty a objevy. I letos se mohou interpreti hlásit do konce února přes webové stránky festivalu.

Více informací:
www.okolotrebone.cz

Kapr - kolo - pohoda - Okolo Třeboně 2011!

zdroj: Agentura Třeboňsko, o.p.s.

Vlasta Redl

Příslušné akce

  • 24.6.2011 - 27.6.2011
Okolo Třeboně 2011 Nové okno.
E-shop
Počasí
24.1. 14:20
dnes
Oblačno
6°C
25.1.
zítra
Oblačno
5°C / 0°C
26.1.
Středa
Skoro zataženo
3°C / 0°C
27.1.
Čtvrtek
Občasný déšť
6°C / -1°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?