Jaký bude Anifilm v Třeboni 2011

Přípravy Anifilmu jsou v plném proudu. A my vám teď nabízíme malou ochutnávku z programu, na který se můžete těšit od 3. do 8. května v Třeboni.

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky, pan Karel Schwarzenberg udělil letošnímu Anifilmu záštitu. Těšíme se, že pan ministr dorazí do Třeboně na animované filmy.

Mezinárodní soutěž celovečerních animovaných filmů
Tato soutěžní část Anifilmu je jedním z hlavních programů.

Cílem soutěže celovečerních animovaných filmů je představit a konfrontovat ty nejlepší a nejzajímavější snímky vzniklé po 1. lednu 2009. Soutěž proběhne ve dvou kategoriích: první z nich představí dětské a rodinné animované filmy a druhá filmy určené pro dospělého diváka.

Kaleidoskop
V této nesoutěžní sekci Anifilm uvádí projekce světové a české celovečerní animované tvorby. Letos vám představíme tvorbu Jana Švankmajera – tvůrce, který ve svém díle spojuje pojmy „světový“ i „český“.

Kaleidoskop shorts
Oblíbená sekce přinese českým divákům krátkometrážní animovaná díla oceněná na světových filmových festivalech a přehlídkách i nová díla renomovaných autorů.

Bilance 2010
Nejoblíbenější a nejzajímavější animované filmy, které byly uvedeny do české filmové distribuce v loňském roce uvidíte v rámci přehlídky nazvané Bilance 2010.

Sekce Fokus
uvede kurátorské výběry zaměřující se na vybrané kulturní i pop-kulturní fenomény současné animované tvorby: přehlídky geografické, historiografické nebo tematické.

Pohled(y)
V této části divákům své “osudové filmy” představí renomovaný tvůrce.

Works in progress
Tento program určený především pro filmové profesionály opět představí právě vznikající animovaná díla.

Dílny animace
Dílny animace jsou již tradiční animační a výtvarné workshopy. Lektory těchto dílen animace jsou zkušení tvůrci, pedagogové a studenti filmových škol.

Chybět nebudou výstavy, djs, loutková představení pro děti a mnoho dalšího.

více informací naleznete na www.anifilm.cz

Těšíme se na vás v květnu v Třeboni

zdroj: Agentura Třeboňsko, o.p.s.

Jaký bude Anifilm v Třeboni 2011

Příslušné akce

  • 3.5.2011 - 8.5.2011
Anifilm 2011 Nové okno. Turistické informační centrum města Třeboně (Třeboň), Kongresové a kulturní centrum Roháč (Třeboň), Kino Světozor (Třeboň)
E-shop
Počasí
24.1. 14:20
dnes
Oblačno
6°C
25.1.
zítra
Oblačno
5°C / 0°C
26.1.
Středa
Skoro zataženo
3°C / 0°C
27.1.
Čtvrtek
Občasný déšť
6°C / -1°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?