Zakončení léta v Třeboni 6. - 8.9. 2013

Léto v Třeboni zakončí Houbařské slavnosti v centru, dva koncerty a slavnost na pláži 6. - 8.9.2013.

Pozvánka: http://www.youtube.com/watch?v=wj2ulNwZs1c&feature=youtu.be

Velkou hudební hostinou skončí od pátku do neděle hudební léto v Třeboni. Uzavře ho v neděli 8. září na Ostende Slavnost pruhovaných plavek s muzikou. Předtím se odehrají dva koncerty – v pátek v kostele sv. Jiljí zazpívá Irena Budweiserová a v sobotu se ve Schwarzenberské hrobce koná galakoncert houslisty Jaroslava Svěceného. Houslový virtuóz už komorní prostředí této novogotické sakrální stavby zná, vybavuje si její génius loci a výbornou akustiku. V sobotu 7. září od 19 hodin ho tam doprovodí kytarista Miloslav Klaus. „Kupodivu není spojení klasické španělské kytary s houslemi tak časté, lze ho slyšet jen málokdy. Při různých fúzích je pro mě vždycky zásadní, že se sejdou hudebníci, kteří mají společně co sdělit. V tomto případě to funguje skvěle i proto, že se známe už dlouhá léta,“ upřesnil Svěcený první část koncertu, kdy zazní skladby italských autorů včetně Paganiniho. Po přestávce se publikum seznámí s mistrovskými italskými houslemi z 18., 19. a počátku 20. století. „Půjčil jsem si je před měsícem a poprvé je předvedu právě v Třeboni,“ dodal umělec, který je také uznávaným znalcem historie a stavby houslí. V druhé části koncertu zahraje část svého vlastního díla, které letos v únoru uvedl v premiéře v New Yorku. V programu nechybí ani oblíbené skladby Air a Ave Maria, zazní rovněž píseň z filmu Schindlerův seznam. Rozlučkové menu koncem tohoto týdne zahrne více žánrů. Nejprve se v pátek 6. září vrátí Irena Budweiserová do kostela sv. Jiljí. Od 19 hodin zazní spirituály, gospely, blues i soul. „V Třeboni hraju moc ráda, mám tady už své publikum a atmosféra zdejšího kostela na mě pokaždé velmi zapůsobí,“ říká zpěvačka, která má se svou kapelou Fade In speciální program určený pro chrámové prostory.

Akce v neděli 8. září naváže na loňský úspěch zavírání plavecké sezony na pláži Ostende. V rozšířené podobě se tam vrátí Slavnost pruhovaných plavek. Návštěvníky od 14 hodin čeká poetické nedělní odpoledne, vážení členů Spolku přátel pruhovaných plavek, výstava obrazů Tomáše Paula, dětský koutek, gurmánské zážitky, kování a dražba kotvy či taneční ukázky z doby swingu.

Z centra Třeboně na Ostende bude jezdit vláček. K dobré pohodě při happeningu zahraje Restaurační kvartet, možná i orchestr, sdružující členy kapel a formací: Pepa Müller a přátelé, Nezmaři, Pánská šatna, Bárny, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, exPoutníci, Hráz, Maxmilián Chovanec s přáteli, Standa Šutka (kovadlina sólo) a další.

Po celý víkend se navíc v centru Třeboně konají oblíbené Houbařské slavnosti, tedy další důvod toto město navštívit. V sobotu budou na náměstí rovněž řemeslné trhy a doprovodné akce, některé restaurace budou nabízet houbové menu. Výstava hub se letos koná v zámecké galerii a bude rekordně dlouhá - potrvá až do 29. září. Je věnovaná významnému mykologovi MUDr. Jiřímu Kubičkovi, který by letos oslavil 100. výročí narození. Vstupenky na všechny koncerty lze se slevou koupit v předprodeji na http://www.okolotrebone.cz/.

E-shop
Počasí
24.1. 14:20
dnes
Oblačno
6°C
25.1.
zítra
Oblačno
5°C / 0°C
26.1.
Středa
Skoro zataženo
3°C / 0°C
27.1.
Čtvrtek
Občasný déšť
6°C / -1°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?