Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Anifilm a jeho program

Mezinárodní festival animovaných filmů bude slavnostně zahájen

ve středu 28. 4. v nově rekonstruovaném třeboňském kině Světozor. Doprovodný program festivalu bude zahájen tentýž den v odpoledních hodinách a po setmění po zahajovací projekci v sále kina proběhne venkovní projekce na Masarykově náměstí.

Ve čtvrtek (29. 4.) se v kině Světozor uskuteční slavnostní premiérové uvedení prvních dvou bloků festivalové Soutěže. Divadlo J. K. Tyla uvede první nesoutěžní projekce vybraných děl, a to irský snímek Brendan a tajemství Keltů a snímek francouzský Tajemství tety Eleanor. I dětem bude věnován zajímavý program v sálu KKC Roháč, který bude zcela rezervován fenomenálnímu seriálu Ovečka Shaun. Aurora představí první tři díla programu bilanční přehlídky animovaných titulů, a to Číslo 9, Astroboy a Panika v městečku. Po setmění bude v letním kině na Masarykově náměstí uveden krátkometrážní výběr současné světové animace.

V pátek (30. 4.) bude premiérové uvedení druhých dvou soutěžních bloků, které se uskuteční opět v kině Světozor, a stejně jako předchozí den jim budou předcházet prezentace pracovních verzí připravovaných českých animovaných filmů. Také Divadlo J. K. Tyla naváže na předchozí den uváděním druhé části průřezu světové animované tvorby, projekcí titulů Fantastický pan Lišák. Roháč uvede další díly sériálu o animované ovečce Shaun. Kino Aurora představí další část bilanční přehlídky – tituly Vzhůru do oblak, Koralína a svět za tajemnými dveřmi a Mary and Max. Pokračovat budou dílny animace a večerní kino na Masarykově náměstí. Pro filmové nadšence je připraven speciální noční program v Kině Světozor, jenž přinese v české kinopremiéře přehlídku belgického miniseriálu Panika v městečku.

Sobotní dopoledne (1. 5.) bude patřit kompletní repríze festivalové soutěže. Divadlo J. K. Tyla bude hostit retrospektivu díla kanadského animátora Jacquesa Drouina. Slavnostním vyvrcholením festivalu bude předání cen a projekce nejnovějšího snímku režiséra českého původu Paula Fierlingera My Dog Tulip. Tento program, uskutečněný v kině Světozor, se také ponese v duchu stého výročí otevření třeboňského kina. Večerní venkovní projekce představí vítězné filmy festivalu. Ale pozor, venkovní filmové plátno nebude tentokrát dominovat Masarykovu náměstí, ale bude umístěno přímo nad hladinu třeboňského rybníka Svět.

Neděle (2. 5.) je posledním dnem festivalu. V kině Světozor se uskuteční projekce vítězných filmů a reprízy přehlídky světové animace a projekce posledního bloku frankofonní animované tvorby. Filmový program festivalu bude ukončen v odpoledních nedělních hodinách.

Podrobnější informace naleznete na www.anifilm.cz.

E-shop
Počasí
14.12. 10:20
dnes
Oblačno
3°C
15.12.
zítra
Oblačno
4°C / 3°C
16.12.
Sobota
Polojasno
3°C / -1°C
17.12.
Neděle
Oblačno
2°C / -3°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?