Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Houbařské slavnosti v Třeboni 31.8. - 2.9. 2012

První zářijový víkend 31.8. - 2.9. 2012 s hlavním programem v sobotu 1.9. 2012 proběhnou v Třeboni tradiční Houbařské slavnosti. Oslavíme nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti.

Houbařské slavnosti 2012 - TřeboňPro věhlas svojí kuchyně pečlivě vybrané restaurace ukuchtí výtečné krajové speciality z hub a podzimních plodů. Menu jednotlivých gastropartnerů >>

Ani letos Vás nezklame výstav hub a houboporadna s mykoložkou. Rovněž Třeboňští zahrádkáři se i letos pochlubí dary podzimních zahrad na výstavě. Pro zájemce bude připravena oblíbená bylinková a pomologická poradna.

Třeboňský včelař a odborník na včely přiveze prosklený včelí úl, medomed a samozřejmě i slaďoučký med.

Letošní Houbování zpestří výstava lebek exotických zvířat ZOO Dvorec u Borovan se soutěží.

Během houbařského víkendu budou probíhat speciální projížďky Houbovláčkem Třeboňáčkem s dědečkem Hříbečkem a povídáním o houbách.

Nebude chybět ani karetní Věštírna Černé paní Domanínsképrojíždy na Houbokoni.

Kromě zajímavých rozhovorů o místních obyčejích, houbařství, sadařství a včelaření potěší všechy diváky loutkové houbodivadlo a samozřejmě i houbování v třeboňském muzeu. Celý houboprogram zpestří řemeslné trhy na náměstí.

V podvečer si nenechte ujít Příběhy třeboňských domů. Budete moci nahlédnout do veřejnosti běžně nepřístupných zákoutí společně s historickými postavami, které Vás provedou. Zářijovou noc zakončí Strašidelné třeboňské pověsti, kde potkáte ukecaného vodníka Čochtana i tajemného magistra Kellyho. Případně se můžete přesunout na nedalekou Louku u Zlaté stoky na Burčákový dýchanek s kapelou.

A proto – všichni příznivci dobrého jídla, pití, krajových obyčejů, kutilství, kulinářství, hub, zahradních plodů a dobré zábavy přijďte s námi první víkend v září „houbovat“!

Mezi gastropartnery Houbařských slavností 2012 se řadí věhlasné třeboňské restaurace:

Houbařské slavnosti dále sponzoruje:

Ceny do soutěží věnovali:

  • Cukrárna Jadran na Masarykovo nám. v Třeboni
  • Vláček Třeboňáček, který pravidelně vozí návštěvníky po krásách města

Zde si můžete prohlédnout uplynulé ročníky Houbařských slavností:

pořádá Agentura Třeboňsko, o.p.s.

Houbařské slavnosti v Třeboni

Dokumenty

E-shop
Počasí
23.8. 03:50
dnes
Polojasno
10°C
24.8.
zítra
Polojasno
28°C / 12°C
25.8.
Pátek
Jasno
29°C / 17°C
26.8.
Sobota
Polojasno
31°C / 17°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

O nás

Anketa

Který cíl na Třeboňsku byste určitě doporučili známým k návštěvě?